Dr. Pintér Sándor belügyminiszter 2016. február 17-én hivatalában fogadta Szegedi Sándor VTOSZ elnököt.
A Vízgazdálkodási Társulatok Országos Szövetségének elnöksége szakmai és együttműködési kapcsolatokat igyekszik kialakítani azokkal a szervezetekkel, amelyeknek kapcsolatuk van a vízitársulatokkal, hatásuk van vagy lehet működésükre. Az együttműködés céljait, elveit, módszereit a felek együttműködési szerződésekbe foglalják. A Szövetség, VTOSZ működése főcím alatt megnyitottuk az Együttműködési megállapodások rovatot, ahol ezeknek az együttműködési megállapodásoknak a szövegét fogjuk elhelyezni. Az első megkötött megállapodás a VTOSZ és a Forrás-Trend Kft. között már olvasható.
Az anyag összefoglalja a vízitársulati közfoglalkoztatás jellemző számait a 2011-2015. időszakban. Elemzi a közfoglalkoztatás felfutásának körülményeit és a visszaesés okait.
A Vízgazdálkodási Társulatok Országos Szövetsége a vízitársulati vagyonnal, az öntözés fejlesztéssel és a közfoglalkoztatással kapcsolatban tanácskozást rendez. Az országos rendezvényre az érintett minisztériumok, főhatóságok, érdekképviseleti szervezetek, köztestületek és VTOSZ vezetők kerültek meghívásra.
Korábban általános szövetségi gyakorlat volt, hogy rendszeresen voltak vízitársulati igazgatói értekezletek (természetesen az ügyvezető elnökök részvételével), továbbá a VTOSZ megszervezte a főkönyvelők kötelező továbbképzését is. Ezeken az értekezleteken szakterületi (minisztériumi, főhatósági) vezetők adtak tájékoztatás a társulatokkal kapcsolatos feladatokról, tervezett változásokról. Bőségesen volt idő az információk egymás közötti kicserélésére, illetve a VTOSZ vezetőinek meghallgatására. Nem utolsósorban csapatépítő szerepe is volt ezekenek az értekezleteknek. A főkönyvelők a kreditpontok megszerzésén túl egymás tapasztalatait is kicserélhették, megismerhették a várható gazdasági tendenciákat.
2016. január 19-én, Gödön ülés tartott a Vízgazdálkodási Társulatok Szövetségének elnöksége Szegedi Sándor elnök vezetésével. Az ülésen részt vett a VTOSZ felügyelő bizottsága. Kiemelt fontosságú téma volt a vízgazdálkodási társulatok üzemeltetésében volt állami tulajdonú művek átadásának elhúzódása, a kötelező fenntartással összefüggő kifizetések kérdése, a pályázatokon való vízitársulati részvétel és a közfoglalkoztatással kapcsolatos feltételek megbeszélése.
9. oldal / 53