TIRNyugdíjas klubInterjúkötetben klubunk doyenje, Biksz János

Interjúkötetben klubunk doyenje, Biksz János

Megjelent Kun Zsuzsa szerkesztésében "Kortalan kortársaink" címmel egy interjúkötet. Ebben ismert közéleti emberek, írók, zenészek, tudósok beszélnek életútjukról. Szerepel a kötetben a Nyugdíjas Vízitársulati Vezetők Klubjának doyenje, Biksz János, akit mi a Dunaújvárosi Vízi Társulat nyugdíjas igazgatójaként, a HUNTRACO üzletkötőjeként ismerünk.

A hozzá közelebb állók ismernek részleteket "kalandos" életútjáról, bár persze Auschwitzba deportálását, szülei elvesztését nem lehet "kalandnak" felfogni. Őszintén beszél életútjáról, baloldaliságáról és arról, hogy a magyar társadalomban mekkora értetlenség van a holokauszttal kapcsolatban. Auschwitz kiölt belőlem minden vallási meggyőződést – mondja, – ateista lettem.

Ajánljuk a kötetet mindenkinek, aki a kilencvenedik évében lévő Biksz János életéről többet meg akar tudni, de érdekes elolvasni a kötetben szereplő másik 13 hosszú kort megélt interjúalany elbeszéléseit is.

 

Kortalankortarsaink_001.jpg